Skip to main content
Zdjęcia architektury z drona
Fotografia architektury z drona
Zdjęcia z drona
Zdjęcia architektury z drona
Zdjęcia z powietrza
Zdjęcia z drona Warszawa
Zdjęcia z drona Szczecin
Zdjęcia architektury z powietrza
Zdjęcia architektury z drona
Zdjęcia z drona Kraków
Zdjęcia z powietrza
Zdjęcia z drona Warszawa
Zdjęcia z drona Szczecin
Zdjęcia architektury z powietrza
Zdjęcia architektury z drona

Zdjęcia z drona

Fotografia z drona jest idealnym dopełnienie klasycznej fotografii architektury. Umożliwia pokazanie budynków i całych założeń urbanistycznych z zupełnie nowej perspektywy. Stanowi duże ułatwienie, gdy chcemy przedstawić lokalizację nieruchomości, a także kontekst sąsiednich budynków. Budynków w otoczeniu których się znajduje. Dzięki niej możemy także pokazać budynki z niedostępnych miejsc np. z poziomu wody lub sąsiednich nieruchomości. Widać to choćby na przykładowym zdjęciu inwestycji „Zatoka Komfortu” w Jastarni. Fotografii które wykonałem dla pracowni architektonicznej B2 Studio z Krakowa. Architekci, oprócz klasycznych fotografii architektury, chcieli otrzymać zdjęcia na których będzie widać urokliwą lokalizację obiektu – pas półwyspu helskiego pomiędzy wybrzeżem Morza Bałtyckiego a Zatoką Pucką. Bez wykorzystania drona byłoby to praktycznie niemożliwe.

Czytaj więcej

Kolejnym dobrym przykładem jest zdjęcie lotnicze Hotelu Holiday Inn w Gdańsku wykonane w trakcie realizacji sesji zdjęciowej architektury dla jego właściciela, firmy UBM Development. Obiekt znacząco wyróżnia się na tle starej i nowej zabudowy gdańskich kanałów co nie jest natychmiast widoczne z poziomu człowieka.

Fotografia lotnicza wykorzystywana przez wiele branż. Architektom pozwala na pokazanie tzw. „piątej elewacji budynku”. Umożliwia także przedstawienie, w jasny sposób, pomysłu na zespół obiektów lub przestrzeń publiczną. Idealnie prezentuje to zdjęcie Parku Wodnego w Koszalinie które wykonałem dla pracowni architektonicznej Płaskowicki & Partnerzy Architekci. Zaprojektowany zielony dach budynku, który ma zlewać się z otaczającą przyrodą, w pełni widoczny jest tylko z sąsiednich wzniesień albo z fotografii z drona.

Zdjęcia architektury z drona

Deweloperzy uwielbiają wykorzystać fotografię lotniczą do przedstawiania lokalizacji ich nieruchomości – sąsiedztwa ciągów komunikacyjnych, przestrzeni rekreacyjnych i innych elementów atrakcyjnych dla ich klientów. Często wykorzystują go także do prezentacji tarasów przynależnych do mieszkań pokazowych dzięki czemu mogą w nietypowy sposób zareklamować swoją inwestycję. Dobrym przykładem jest tu zdjęcie tarasu pokazowego w inwestycji „Osiedle Mickiewicza” które wykonałem dla firmy Skanska podczas sesji zdjęciowej całego obiektu.

Bardzo często zdjęcia z drona wykorzystywane są przez producentów materiałów budowlanych (np. fasad szklanych, materiałów elewacyjnych, dachówek) którzy chcą zaprezentować swoje produkty z ciekawych, niedostępnych normalnie perspektyw. Fotografia z drona umożliwia im w spektakularny sposób pokazać np. niedostępny detal na budynku który zrealizowali. Ciekawym przykładem jest tu zdjęcie budynku „Chmielna89” w Warszawie wykonane na zlecenie firmy Cavatina Holding. Zdjęcie zwieńczenia biurowca niemożliwe do wykonania wykorzystując tradycyjne formy fotografii.

Kolejny przykładem na wykorzystanie fotografii z drona jest prezentacja inwestycji na różnych etapach budowy. Wykonawcy lub inwestorzy potrzebują cyklicznej dokumentacji, aby nadzorować stan wykonania prac i  zaprezentować go swoim klientom. Dzięki fotografii z drona mają również aktualny materiał który mogą wykorzystać do promocji swojej działalności w social mediach.